Де і як вивчити Python

Python сьогодні – одна з найпопулярніших мов програмування у світі і тому є декілька причин:

  • Вона проста, а дехто каже, що й красива;
  • Більш-менш зрозуміла навіть без початкової бази;
  • Програми на ній легко пишуться, а потім читаються;
  • Можна знайти безліч матеріалів для вивчення та готових модулів, які можна використовувати у своїх розробках.

Звісно, вона може втратити свою популярність і про неї будуть згадувати років через 10, як зараз про Basic, але для написання своєї першої програми та розуміння того, як це все працює, Пітон – ідеальний варіант.

Нажаль, не в усіх шкільних підручниках пишуть про Python, а якщо й пишуть, окрім бажання спати або виплигнути у вікно, вряд чи що б викликала. Не вірите? Тоді згадайте, з яким захопленням ви читали теми по «Лазарусу». До того ж шкільний курс з теми програмування розтягнуто на декілька років, та дається дозовано. Доки черга доходить до вивчення наступної порції інформації, попередня якісно забувається.

Між тим, саме від манери подачі інформації залежить рівень цікавості до неї. Звісно, можна знайти безліч корисних і не дуже книжок про мову програмування Пайтон, але хто буде їх читати?

Звісно, краще подивитись відео, зрозуміти що до чого, спостерігаючи за процесом програмування, а потім, якщо виникне цікавість, шукати відповіді на більш складні питання в книжках та документації.

Почну з реклами своєї спроби, де я намагаюсь більш-менш послідовно розповідати про Пайтон так, як сам розумію. До речі – один з кращих способів щось зрозуміти – це комусь розповісти. Посилання на розділ з моїми уроками по Пітону тут.

До чого це я все? Передивився декілька відео-курсів для тих, хто бажає опанувати мову програмування Пайтон, навіть намагався знайти щось українською, так, чесно-чесно. Знайшов, і зараз приведу свої враження від знайденого та переглянутого.

 

Курс CS50, який можна переглянути на платформі Прометеус

Реєстрація на курсі тут.

Там багато про що, але є пара годин і про Пайтон, причому, Д. Малан розповідає з захопленням. До речі, перекладено українською і слухати цікаво. Навчитись чомусь не вийде, але мотивацію отримати можна, переконайтесь самі:

 

Основи програмування теж на Прометеус, теж українською

Реєстрація – тут.

Чудовий спосіб відбити бажання вчити той самий Пайтон. Ну це моя особиста думка.

Можливо ваша буде іншою, тому приведу посилання на один з уроків:

 

Відео курс по Пітону від Гоши Дударя (рос.)

Сторінка курсу на сайті автора.

Достойна колекція відеоматеріалів, яку корисно подивитись, але не першою. Розповідає досить швидко, частину коду пише десь у своїй уяві, тому без базових знань буде важкувато.

 

Відео курс «Python-джедай» від ІТ-блогера Абрахама Тугалова (рос.)

Цікава подача матеріалу, неформальна мова, іноді настільки, що «запікано», а інколи і не «запікано». Та кого цим зараз налякаєш, якщо курс дійсно класний.

До речі, зрозуміти, чи варто його проходити, вам допоможе його ж відео «Вивчаємо Пітон за 1 годину»:

 

Посилання на відео матеріали всіх уроків тут.

 

Якщо ви дочитали, передивились відео та жодного разу не заснули, можливо, тоді програмування – ваша тема і варто її розвивати.

Вам может бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Завантаження Captcha...